Dr hab. prof. UP Norbert G. Pikuła – doktorem honoris causa Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego „Jon Creanga” w Kiszyniowie

Z wielką radością informujemy, że w dniu 14 marca 2023 r. dr hab. prof. UP Norbert G. Pikuła, pełniący funkcję dyrektora Instytutu Spraw Społecznych i Zdrowia Publicznego oraz kierownika Katedry Pedagogiki Pracy i Gerontologii, otrzymał najwyższe akademickie wyróżnienie doktora honoris causa Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego „Jon Creanga” w Kiszyniowie.

Mołdawskie środowisko akademickie postanowiło uhonorować Profesora Uniwersytetu Pedagogicznego tą najwyższą formą uznania, doceniając jego nieoceniony  wkład w rozwój naukowy. Dr hab. prof. UP Norbert G. Pikuła został odznaczony za swoją niezłomną pasję i zaangażowanie w badania społeczne, za wkład w rozwój pedagogiki pracy, jak również za promowanie międzynarodowej współpracy naukowej i tworzenie obszarów współpracy pomiędzy różnymi ośrodkami akademickimi.

Podkreślono, iż Jego prace, które zawsze charakteryzowały się oryginalnością i innowacyjnością, a także praktycznym podejściem do rozwiązywania problemów społecznych, znacząco przyczyniły się do kształtowania obecnej wizji nauki w obszarach pracy socjalnej, pedagogiki pracy, polityki społecznej, gerontologii społecznej i nauk o zarządzaniu.

Gratulujemy!